AKTUALNOŚCI

Muszyńskie kolędowanie

W sobotni wieczór 28 grudnia 2013 r. w kościele p.w. św. Józefa Oblubieńca NMP w Muszynie odbył się koncert pt. „Muszyńskie kolędowanie” w wykonaniu zespołu „Lachersi” z Nowego Sącza oraz Wokalno-Instrumentalnej Grupy Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Muszynie.

Tłumnie przybyła publiczność wysłuchała tradycyjnych kolęd polskich a także utworów o tematyce bożonarodzeniowej. Tradycja z nutką muzyki sądeckiej połączona z nowatorskim brzmieniem zaaranżowanych utworów wprowadziła słuchaczy w radosny nastrój Bożego Narodzenia. Kościół „wypełniony po brzegi” zatrząsł się w posadach gdy na zakończenie koncertu wszyscy wykonawcy wraz z publicznością zaśpiewali kolędę „Bóg się rodzi”. Niepowtarzalny klimat, radość z Bożego Narodzenia i poczucie jedności towarzyszyły wszystkim uczestnikom tego wyjątkowego wydarzenia, które na pewno zapadnie w pamięci mieszkańców Muszyny oraz tak licznie przybyłych na koncert gości z całej Sądecczyzny.

Organizatorami „Muszyńskiego kolędowania” byli: Burmistrz Miasta i Gminy Uzdrowiskowej Muszyna oraz Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Muszynie.
Dzięki przychylności proboszcza ks. Pawła Stabacha, koncert odbył się w kościele p.w. św. Józefa Oblubieńca NMP w Muszynie.

fot. Mirosław Hobora

Koncert cz. 1...

Koncert cz. 2...

Zobacz repotraż....

Impreza zrealizowana została w ramach projektu MuLuDu i współfinansowana była ze środków Unii Europejskiej z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Współpracy Transgranicznej Rzeczpospolita Polska-Republika Słowacka 2007-2013.

TAGI: