AKTUALNOŚCI

„Wyśpiewajmy razem muszyńskie nutki” - Dzień Dziecka w uzdrowisku

1 czerwca w Dzień Dziecka na deskach amfiteatru „Zapopradzie” w Muszynie zaprezentowali się laureaci VIII Gminnego Festiwalu Piosenki Dziecięcej „Muszyńskie nutki”.

Od ośmiu lat dzieci z przedszkoli, szkół podstawowych oraz gimnazjalnych z terenu Miasta i Gminy Uzdrowiskowej Muszyna prezentują się na scenie plenerowej podczas „Dnia Dziecka”. Młodzi artyści z roku na rok przedstawiają coraz wyższy poziom artystyczny. Koncert laureatów poprzedzany jest wstępnymi eliminacjami szkolnymi a następnie konkursem na szczeblu gminnym. Najlepsi wykonawcy zapraszani są na koncert do amfiteatru „Zapopradzie”, gdzie spotykają się z burmistrzem Muszyny, który wręcza zwycięzcom dyplomy, statuetki i nagrody.

W tym roku do wspólnego muzykowania zaproszone zostały także zespoły działające przy Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Muszynie, dzieci z muszyńskiego przedszkola oraz zaprzyjaźniony dziecięcy zespół z Lubotina na Słowacji. Najmłodsi widzowie obejrzeli również teatr lalkowy pt. „Baśń o złocistym ptaku” wg Braci Grimm - w wykonaniu Teatru Każdej Sztuki z Nowego Sącza. Ponadto w programie znalazły się inne atrakcje takie jak: malowanie twarzy, plenerowa nauka tańca i kolorowe „dmuchańce” tak uwielbiane przez najmłodszych.

Organizatorem festiwalu był Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Muszynie oraz Zespół Szkolno-Przedszkolny w Muszynie. Nagrody dla zwycięzców ufundowane zostały przez Burmistrza Miasta i Gminy Uzdrowiskowej Muszyna.

 

Impreza zrealizowana została w ramach projektu MuLuDu i współfinansowana była ze środków Unii Europejskiej z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Współpracy Transgranicznej Rzeczpospolita Polska-Republika Słowacka 2007-2013.

TAGI: