AKTUALNOŚCI

„Muszyna w starej i nowej fotografii”

„Muszyna w starej i nowej fotografii” to tytuł wystawy plenerowej, która umiejscowiona została na plantach, nieopodal muszyńskiego rynku.10 października 2014 r. odbył się wernisaż na który licznie przybyli mieszkańcy Muszyny, turyści wypoczywający w uzdrowisku oraz sąsiedzi zaprzyjaźnionych miast Słowackich.

Fotografie przedstawiały rozwój społeczny i kulturalny uzdrowiska na przestrzeni wielu lat.

Wśród przedstawionych zdjęć znajdowały się dawne czarnobiałe fotosy ukazujące minione lata na których widniały przedwojenne miejsca nadające już wówczas letniskowego charakteru tej miejscowości. Wystawa miała na celu przedstawienie społeczności jak odbywał się szeroko pojmowany rozwój kulturalny miasta, dlatego przygotowane prace fotograficzne przedstawiały najważniejsze wydarzenia plenerowe odbywające się w uzdrowisku od tych najstarszych mających długoletnią tradycję, aż do współczesnych wydarzeń promujących obecnie walory „Ziemi Muszyńskiej”. Nie zapomniano również o zabytkach i o bogactwach kulturowych, które od lat wyróżniają Muszynę od innych miejsc nadając jej niepowtarzalny charakter miasta z bogatą tradycją, z dobrze zachowanymi pamiątkami przeszłości, ale i nowoczesnego uzdrowiska z atrakcjami, które przyciągają turystów z kraju i ze świata. „Muszyna w starej i nowej fotografii” przygotowana na ogromnych, kolorowych planszach, umiejscowiona w centrum miasta była atrakcyjną formą promocji tego miejsca. Wystawa ukazała również społeczności lokalnej oraz kuracjuszom wypoczywającym w uzdrowisku, że w rozwijającym się miasteczku o niezwykle bogatej historii liczą się zarówno pamiątki przeszłości i tradycja jak również współczesny rozwój ogólnospołeczny, bo przecież jak zaśpiewali młodzi wykonawcy muszyńskiego musicalu „Mussina - biskupie miasteczko” - „wczoraj jest ważne tak jak dziś”.

Organizatorzy wystawy: Burmistrz Miasta i Gminy Uzdrowiskowej Muszyna oraz Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Muszynie

 

Wydarzenie to zrealizowane zostało w ramach projektu MuLuDu i współfinansowane było ze środków Unii Europejskiej z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Współpracy Transgranicznej Rzeczpospolita Polska-Republika Słowacka 2007-2013

TAGI: