AKTUALNOŚCI

Festiwal Wód Mineralnych w Zaczarowanej Muzyce Karpat

9 i 10 sierpnia 2014 r. w Muszynie odbył się „Festiwal Wód Mineralnych w Zaczarowanej Muzyce Karpat” promujący największe bogactwo tego regionu, którym są wody mineralne. . Wydarzenie to od lat cieszy się ogromnym zainteresowaniem zarówno wśród mieszkańców Muszyny jak i przyjeżdżających do miasteczka turystów. Oprócz degustacji wód, przygotowano interesujący program artystyczny.

Już 8 sierpnia w piątek na otwarcie festiwalu w muszyńskim amfiteatrze „Zapopradzie” zaprezentowano musical o Muszynie pt. „Mussina - biskupie miasteczko”, który zgromadził pełen amfiteatr zafascynowanej publiczności.
W sobotę w godzinach przedpołudniowych w ogrodach miłości prezentowali się twórcy muszyńscy, tam też pojawiła się Telewizja Polska, która nadawała stamtąd przedpołudniową audycję. W godzinach wieczornych w amfiteatrze „Zapopradzie” rozpoczął się program artystyczny. Najmłodszych widzów bawiło Studio „Fama” z Dębicy. Pojawiła się też Renata Krzaczkowska z energetyczną „Zumbą”. Młodzież śpiewająca w muszyńskim ośrodku kultury zaprezentowała najpiękniejsze piosenki z filmów Walta Disneya. Koncert gwiazdy wieczoru poprzedził występ folkowej grupy Dollars Brothers. Sobotni wieczór zakończył koncert zespołu „Zakopower” oraz widowiskowy pokaz sztucznych ogni.
Niedzielne popołudnie w uzdrowisku rozpoczęło się koncertem pt. „W krainie musicalu” w wykonaniu Reprezentacyjnej Orkiestry Straży Granicznej z Nowego Sącza wraz z solistami, jak zwykle ciepło przyjętej przez muszyńską publiczność. Następnym niezwykle ciekawym punktem programu było widowisko plenerowe w wykonaniu Krakowskiego Teatru Ulicznego „Scena Kalejdoskop”. Dużym zainteresowaniem cieszyły się także pokazy walk rycerskich oraz taniec ognia przygotowane przez grupę „Sarmata” z Sandomierza. Gwiazdą niedzielnego wieczoru był zespół „Lachersi”, który tak rozgrzał zebraną publiczność, że nie chciała zakończyć koncertu bisując pięć razy. Ogromna żywiołowość, energia i wspaniały kontakt artystów z publicznością sprawiły, że publika wprost „oszalała” podczas ich koncertu, zebrani śpiewali z wykonawcami, klaskali, tańczyli i skandowali nazwę zespołu „Lachersi”.
Wieczór zakończył spektakularny taniec ognia oraz plenerowe kino nocne. Najwytrwalsi obejrzeli niemy film „Janosik” z 1921 roku do którego muzykę „na żywo” wykonywał „Kwartet Jorgi”.
Podczas trwania całej imprezy nie zabrakło zabaw, konkursów i wspaniałych nagród a także wszelkich atrakcji dla całej rodziny.
Organizatorem wydarzenia był Burmistrz Miasta i Gminy Uzdrowiskowej Muszyna oraz Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Muszynie.

Zobacz reportaż 1...

Zobacz reportaż 2...

Zobacz reportaż 3...

Zobacz galerię zdjęć 1...

Zobacz galerię zdjęć 2...

Zobacz galerię zdjęć 3...

 

Wydarzenie to zrealizowane zostało w ramach projektu MuLuDu i współfinansowane było ze środków Unii Europejskiej z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Współpracy Transgranicznej Rzeczpospolita Polska-Republika Słowacka 2007-2013

TAGI: